Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pilchowicach od 2021r. ruszył program „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. W 2022r. szkoła podstawowa otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizacji działań promujących czytelnictwo. Dofinansowanie wyniosło 12.000,00zł, natomiast całkowita wartość zadania: 15.000,00zł.

W ramach dofinansowania biblioteka dokona zakupu literatury dla dzieci oraz młodzieży, w tym również lektur szkolnych. Elementy wyposażenia, które zostaną zakupione to tablica suchościeralna magnetyczna biała dwustronna.

W ramach działań promujących czytelnictwo:

  1. Biblioteka szkolna prowadzi i planuje w swojej działalności konkursy dotyczące czytelnictwa. Na rozwój zainteresowań czytelniczych wpływać będą wypróbowane formy konkursów plastycznych, czy wystaw galerii postaci z bajek.

  2. Organizacja różnego rodzaju akcji czytelniczych polegająca na czytaniu książek przez uczniów klas IV-VIII młodszym podczas długich przerw śniadaniowych na stołówce, promowanie czytania jako sposobu na wolną chwilę.

  3. Organizacja kiermaszy książek.

  4. Prowadzenie lekcji bibliotecznych, podczas których propagowane będą wolne zasoby bibliotek cyfrowych.

  5. Udział w ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Print Friendly, PDF & Email