„Szkoła Patriotów”- odkrywamy „ Skarby Pilchowic”

W ramach projektu „Szkoła Patriotów” odkrywamy „ Skarby Pilchowic” – spotkanie z p. Agnieszką Robok

QUESTY – to wyprawy odkrywców, gry terenowe. Czytając wierszowane wskazówki uczestnik zabawy poznaje lokalną historię, kulturę, postaci. Na końcu drogi zdobywa się skarb – pamiątkową pieczątkę. Questy pozwalają na promocję regionu, są formą edukacji.

Zainspirowani nowoczesną formą zwiedzania podczas poprzedniego spotkania z p. Agnieszką Robok uczniowie klas 6 a, b przygotowali własną wersję questu, w którym nawiązują do postaci ks. Konstantego Damrota i lokalnej historii.

W dniu 20.06 2023 r. ponownie spotkaliśmy się z p. Agnieszką Robok – działaczką regionalną, autorką wielu publikacji o tematyce lokalnej, związaną ze Stowarzyszeniem Pilchowiczanie Pilchowiczanom. Na spotkaniu zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy nad questem „Skarby Pilchowic”w ramach Projektu „ Szkoła Patriotów”. Z pomocą p. Robok wykonaliśmy ostatnie korekty, a gotową pracę przekazaliśmy do realizacji.

GALERIA

 

Print Friendly, PDF & Email