Wycieczka klas szóstych i siódmej – Przemyśl, Bieszczady, Łańcut

9 maja klasy 6 i 7, udały się na wycieczkę trasą: Przemyśl – Bieszczady – Łańcut gdzie pod opieką wychowawców i opiekunów: p. Małgorzaty Kabały, p. Iwony Grabani, p. Joanny Kowalczyk oraz Jadwigi Ogierman zwiedzili wiele zabytków polskiej historii oraz architektury m. in. Zamek Królewski w Przemyślu, Bazylikę Archikatedralną, dworzec kolejowy, jedyne w Europie Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Pętlę Bieszczadzką , liczącą 149 kilometrów.

Pętla zawierała miasta takie jak : Bircza , Sanok, Solina, Polańczyk, Czarna , Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżna, Wetlina , Cisna , Lesko , w którym zobaczyli galerię rzeźb Quo Vadis ,a po jej obejrzeniu udali sie na spacer po zaporze – w Solinie. W kolejnych dniach zwiedzili zamek w Krasiczynie ,a w Siedliskach Fort Salis- Soglio, Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. W drodze powrotnej do domu zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

4 dniowa wycieczka szybko skończyła się , a zadowoleni uczniowie wróciliby tam na kolejne parę dni.

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email