Laboratorium Przyszłości

Laboratorium Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 60 000 złotych na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

MEDIA O NAS – kliknij

Dzięki inicjatywie zakupiony nowoczesny sprzęt, uatrakcyjnia w naszej szkole zarówno obowiązkowe zajęcia szkolne jak i zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań. Dzieciakom sprawia to niesamowitą frajdę, pozwala rozwijać się i uczyć przez eksperymentowanie:

WRZESIEŃ 2022

Rozpoczęcie projektu https://youtu.be/k8j4uXuHjrQ

PAŹDZIERNIK 2022

Jesień na świecie https://youtu.be/VkAoAq4wZIQ

LISTOPAD 2022

Noc inżyniera https://youtu.be/-lJJrZsuyAo

GRUDZIEŃ 2022

Choinka świąteczna https://youtu.be/T1BfNp16Wog

STYCZEŃ 2023

Arduino https://youtu.be/oabDPDXkfgo

LUTY 2023

Lekcja otwarta https://youtu.be/b6yL7qHKAwA

MARZEC 2023

Ozdoba wielkanocna https://youtu.be/NzSyCSwMW3A

 

KWIECIEŃ 2023
MAJ 2023
CZERWIEC 2023

 

 

Print Friendly, PDF & Email