X Pilchowicki Jarmark Wielkanocny 2018r.

Świąteczny jarmark odbył się w niedzielę, 25.03.2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pilchowicach. Uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali specjalnie na tę okazję program o tematyce świątecznej pod kierunkiem pani Marioli Serafin.

Dzieci z klas: IVb i Va ukazały w swoim programie zwyczaje wielkanocne. Młodzież z gimnazjum zaprezentowała w zabawnym występie kabaretowe skecze, pokazując parodię naszych świątecznych zmagań, jak i różne sytuacje życiowe w okresie przedświątecznym. Nieprzeciętne kostiumy, olśniewające dialogi i piosenki rozbawiły publiczność i pozwoliły na chwilę odpoczynku w czasie zakupów. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Znane i popularne piosenki przerobione przez uczniów naszej szkoły stanowiły wspaniałą aranżację muzyczną. Program został wzbogacony świątecznymi piosenkami. Można było posłuchać utworów, takich jak „Fajne frele” – przerobione „Despacito”, „Wiosna w Pilchowicach” – na melodię „Miłości w Zakopanem”, „Śląskie obyczaje” – przerobione „Śmigus dyngus lany poniedziałek” oraz „Zając, zając” – przeróbka „Ścierniska”. Swój program młodzi artyści dedykowali Wojtusiowi Musioł, choremu na Zespół Leigha, małemu mieszkańcowi Pilchowic oraz rodzinie państwa Zimoń z Zabrza, która znalazła się w krańcowo trudnej sytuacji.

GALERIA ZDJĘĆ

Wiosna, wiosna w Pilchowicach,

A Wielkanoc już się zbliża…”

Print Friendly, PDF & Email