„Posiłek w szkole i w domu”

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Wieloletni rządowy program

Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

ROK 2022

W Szkole Podstawowej w Pilchowicach w 2022r. został zrealizowany wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
W ramach programu szkoła otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na zakup wyposażenia kuchni oraz stołówki.
Dofinansowanie wyniosło 79 999,94zł, natomiast całkowita wartość zadania:
99 999, 93 zł.

W ramach dofinansowania wymieniono wieloletnie i zużyte urządzenia gastronomiczne oraz dokupiono nowe usprawniające proces przygotowania posiłków, wnoszące poprawę jakości oraz mające wpływ na urozmaicenie serwowanych potraw naszym uczniom.

W ramach wieloletniego programu „Posiłek w szkole i w domu” nasza szkoła nabyła m.in. nowe urządzenia grzewcze takie jak taboret elektryczny, patelnię elektryczną, profesjonalną kuchnię elektryczną wraz z piekarnikiem umożliwiającym przygotowanie zdrowych potraw. Zakupiliśmy również profesjonalną szafę chłodniczo – mroźniczą, pozwalającą na przechowywanie produktów zgodnie
z procedurami haccp. Dokonaliśmy wymiany zmywarko-wyparzacza na nowy
z uwagi na konieczność przeprowadzania częstych regeneracji i napraw istniejącego urządzenia, wymieniliśmy również baterie kuchenne na baterie usprawniające proces mycia wielkogabarytowych naczyń kuchennych. Dotychczasowe meble zostały wymienione na meble kuchenne ze stali nierdzewnej dające dodatkową przestrzeń, jako blaty robocze do przygotowywania potraw. Podstawowe wyposażenie zostało uzupełnione o blender dla dużej gastronomii umożliwiający urozmaicenie serwowanych zup oraz dokupiliśmy drobne wyposażenie w formie zastaw i sztućców, które są najbardziej eksploatacyjnym wyposażeniem stołówki.

Dofinansowanie w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek
w domu i szkole” pozwoliło nam na wymianę wyposażenia jadalni szkolnej podnosząc jej walory estetyczne, a przede wszystkim zwiększając liczbę miejsc oraz poprawiając jej funkcjonowanie.

Print Friendly, PDF & Email