UNICEF

16 czerwca 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia „Szkoła z Prawami Dziecka – II edycja „ inicjatorem tej rocznicy był pedagog szkolny – Pani Aleksandra Piechowicz, która nadzorowała przygotowanie szkolnej uroczystości. Akademię poza prezentacją dotyczącą praw dziecka, uœuświetniły wokalne popisy klas szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich wychowawców. Bezpośrednio przed rozpoczęciem akademii rocznicowej wychowawcy rozmawiali ze swoimi uczniami na tematy związane z prawami dziecka. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty z kreatywnymi pomysłami na nowe prawa dziecka oraz portretami dzieci. Akademię uroczyœcie zakończyła krótkim przemówieniem Pani Dyrektor, która przypomniała uczniom, że obok praw – dzieci posiadaj także obowiązki, o których nie powinni zapominać.

 

[nggallery id=13]

 

Jak co roku Zespół Szkół w Pilchowicach brał udział w akcji UNICEF. Tym razem nasi uczniowie szyli lalki nadziei – „Wszystkie Kolory Œwiata”. Każda wykonana lalka z aktem urodzenia mogła zostać zakupiona przez Rodziców. W godzinę w czasie zebrań Rodziców wszystkie lalki zostały sprzedane. Zebrane pieniędzy przekazano UNICEF POLSKA w Warszawie, który zakupi szczepionki dla chorych i biednych dzieci w Afryce ratujące ich życie… Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom … za czas przy wykonaniu lalek, za darowizny i za dobre słowo…

 

[nggallery id=14]

Dziękujemy Ci, że pomagasz! Poniższy film to podziękowanie dla Darczyńców UNICEF za wsparcie, jakie w 2014 roku okazali dzieciom na całym świecie. Obejrzyj go teraz.

Print Friendly, PDF & Email