Śladami księdza Damrota

27 i 28 września 2023 r. uczniowie klas V – VIII wraz z wychowawcami wybrali się na spacer historyczny ,, Pilchowice – ludzie i miejsca”. Celem było bliższe poznanie lokalnych zabytków i miejsc związanych z pobytem księdza Konstantego Damrota w Pilchowicach.

By łatwiej przyswoić sobie wiadomości po drodze rozwiązywaliśmy stworzony przez naszych kolegów quest. Na końcu tym najwytrwalszym udało się potwierdzić prawidłowe rozwiązanie questu pamiątkową pieczątką. Przy okazji rozwiązywania wierszowanych zagadek mieliśmy okazję zdobyć dodatkową wiedzę historyczną, gdyż spacer poprowadziły panie: Agnieszka Robok ze Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom i nasza pani z historii Bożena Magiera. Uczniowie zwiedzali i pracowali z wielkim zaangażowaniem.

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email