Dzień Irlandzki w naszej szkole!

W dniu 15 marca w ZSP w Pilchowicach było bardzo zielono, a wszystko za sprawą zorganizowanego wyjątkowego wydarzenia z okazji dnia Św Patryka. Przygotowując się do tego dnia, uczniowie stworzyli piękne plakaty na temat Irlandii oraz girlandy w kolorach irlandzkiej flagi, którymi zostały przystrojone korytarze.

Uczniowie klas 1-4 zostali zaproszeni do udziału w rozwiązywaniu zagadek, dzięki którym poznali bogatą kulturę i tradycje Irlandii. W podziękowaniu za udział, uczennice klas 6 rozdawały cukierki i balony w kolorach irlandzkiej flagi. Dla uczniów klas 5-8 został przygotowany Irlandzki Quest. Uczniowie poszukiwali ukrytych na terenie szkoły koniczynek, następnie skanowali z nich kody QR pod którymi ukryte były pytania. Swoje odpowiedzi nanosili na specjalnie przygotowane karty odpowiedzi. Dzień irlandzki był doskonałą okazją do eksploracji innej kultury, poszerzenia horyzontów i budowania wspólnoty szkolnej.
GALERIA

Print Friendly, PDF & Email