Apel z okazji Europejskiego Dnia Języków

Jedenasty Europejski Dzień Języków uczczono w naszej szkole apelem, który przybliżył ideę tego dnia całej społeczności szkolnej. Zorganizowano wystawę pocztówek przysłanych do nas z różnych krajów w ramach projektu e-twinning „Happy European Day of Languages”.Wśród kartek przygotowanych przez naszych uczniów (które zostały wysłane do 86-sciu krajów) nagrodzonych zostało 13. Autorzy tych kartek otrzymali z rąk p. v-ce dyrektor Aleksandry Piechowicz słodkie upominki. Uczniowie przygotowali i przedstawili też prezentację związaną z projektem.

Przeprowadzono quiz testujący znajomość języka angielskiego i niemieckiego – języków obcych nauczanych w naszej szkole.Odpowiedzi (oczywiście te trafne) nagradzane były lizakami.

Apel uświetniły artystyczne występy naszych wychowanków. Klasa 6b SP zaśpiewała w oryginale hymn europejski „Odę do radości”. Paulina Baluch (kl.Ia gimnazjum) wcieliła się w Sylwię Grzeszczak wykonując utwór „Małe rzeczy”. Uczniowie klasy  IIb gimnazjum wystąpili w aranżacjach dwóch piosenek : niemieckiej „Anthon” i włoskiej „Zupa Romana”. Klasy trzecie gimnazjum zaprezentowały się w jednym z ostatnich przebojów internetowych, tańcząc „Gangnam style”, porywając dosłownie wszystkich do wspólnej zabawy.

[nggallery id=9]

Print Friendly, PDF & Email