Dzień Sportu – SP KLASY 4-6!

Dzień sportu Zespole Szkół w Pilchowicach 30.05.2014

Harmonogram dnia:

9.00 – 9.10 – uroczyste otwarcie dnia sportu przez władze szkolne,

9.10 – 9.30 – pokaz artystyczny uczniów naszego gimnazjum

9.30 – 9.35 – rozstawienie drużyn, omówienie konkurencji i zasad ,

9.35 – 12.00 – gry i zabawy ruchowe,

12.00 – 12.30 – zakończenie imprezy, wręczenie dyplomów oraz nagród

Gry i zabawy ruchowe

  1. Rzuty do kosza – każdy zawodnik wykonuje 2 rzuty do kosza, z wyznaczonej odległości. Każdy celny rzut – 1pkt. Jeśli piłka wpadnie do kosza bez dotknięcia tablicy oraz obręczy kosza, rzut oceniany jest 2 pkt. Wynik – suma punktów.

  2. Skoki obunóż z miejsca – każdy zawodnik wykonuje skok, który mierzony jest wg tzw. TIP – TOPÓW. Wynik to suma TIP – TOPÓW wszystkich startujących zawodników.

  3. Strzał do bramki hokejowej – każdy uczestnik wykonuje 2 strzały do bramki z wyznaczonej odległości. Celny strzał jest równy 1 punktowi, natomiast jeśli piłeczka wpadnie do bramki bez odbicia się od podłoża, strzał ocenia się 2 punktami. Wynik – suma punktów.

  4. Rzut woreczkiem do celu – każdy uczestnik wykonuje 3 rzuty woreczkiem, z wyznaczonej odległości do celu ( 3 kręgi z punktacją 1pkt,2pkt,3pkt). Jeżeli zawodnik nie trafi w żaden krąg, rzut oceniany 0pkt. Wynik – suma punktów.

  5. Przeskoki na skakance – Każdy uczestnik wykonuje 10 przeskoków po dobiegnięciu do skakanki. Kolejny uczestnik startuje, gdy jego poprzednik po wykonaniu ćwiczenia dotknie go ręką na starcie.

  6. Napełnianie kubka wodą – zawodnicy startują pojedynczo w określonej odległości na linii startu, gdzie jest ustawione wiadro z wodą. Zawodnicy mają w jak najkrótszym czasie napełnić kubek przenosząc wodę przy pomocy łyżeczki. Wynik – czas napełnienia kubka.

  7. Kręgle (butelki z wodą) – każdy uczestnik wykonuje trzy rzuty z określonej odległości. Zadaniem jest strącenie (wywrócenie wszystkich) kręgli. Wynik – suma wywróconych kręgli.

  8. Rzuty kółkami Ringo – każdy uczestnik ma po 3 rzuty kółkiem z określonej odległości. Kółka łapie współpartner z drużyny na laskę gimnastyczną. Łapacz kółek siedzi na krześle. Wynik – suma złapanych kółek.

  9. Slalom z piłką lekarską lub butelką – drużyna ustawiona na linii startu, pierwszy posiada piłkę lekarską, którą na sygnał wykonuje slalom między tyczkami prawą i lewą ręką na zmianę. Wynik – czas wykonania zadania przez drużynę.

  10. Przejście pod płotkiem – drużyna ustawiona na linii startu w pewnej odległości od płotka. Na sygnał pierwszy zawodnik dobiega do płotka przechodzi pod nim wykonując ósemkę. Następny zawodnik rozpoczyna konkurencję po dotknięciu w dłoń przez powracającego. Wynik – uzyskany czas całej drużyny.

  11. Rzuty HULA-HOP – zabawa polegająca na rzucaniu hula-hopem na piłki lekarskie. Punkty zdobywane są za celnie umieszczone koło na piłce w zależności od jej położenia.
  12. Przenoszenie balona parami – liczba uczestników parzysta, zawodnicy przenoszą balon umieszczony między brzuchami do pachołka i z powrotem bez użycia rąk. W momencie gdy balon pęknie wracają na start po nowy i para ta rozpoczyna konkurencję od początku. Wynik – czas wykonania zadania przez całą drużynę.

  13. Rzut piłką do celu – każdy uczestnik wykonuje po trzy rzuty piłką do tablicy z punktami. Wynik suma punktów uzyskanych we wszystkich próbach.

Uwaga !!!

Nie wszystkie konkurencje muszą być zrealizowane ( w zależności od warunków atmosferycznych oraz czasu).

Nauczyciele odpowiedzialni za konkurencje:

  1. Paulina Traczewska

  2. Joanna Kowalczyk

  3. Joanna Kożusznik

  4. Ewa Slosorz – Więcław

  5. Ryszard Osuch

  6. Daniel Czempiel

Nauczyciele wspomagający ( dopilnowanie porządku – opieka na dziećmi ogólnie oraz podczas zmian na stacjach)

  1. Agnieszka Suliga – Szynkowska

  2. Grabania Iwona

Print Friendly, PDF & Email