INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

„Coś się kończy, coś się zaczyna. Pewne chwile mijają bezpowrotnie.” Taki napis powitał wszystkich zgromadzonych w hali sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pilchowicach.

4 września 2017 roku, po dwumiesięcznej przerwie, korytarze wypełnił znowu gwar dzieci i młodzieży. Pełni sił i radości uczniowie powitali nowy rok szkolny. Z niepokojem, ale także odrobiną ciekawości przyszli najmłodsi, czyli pierwszoklasiści.

Dla uczniów, ich rodziców oraz pracowników naszej placówki był to szczególny dzień, gdyż właśnie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pilchowicach odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły Łukasz Kwiotek, rozpoczynając tę uroczystość, serdecznie powitał wszystkich gości zaproszonych w tym dniu. Swą obecnością zaszczycili nas Pan Jacek Tarkota- Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura Gliwice, Pan Maciej Gogulla- Wójt Gminy Pilchowice, Pani Agata Mosiądz- Kramorz- Przewodnicząca Rady Gminy Pilchowice, ksiądz Dariusz Gołek- proboszcz parafii „Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pilchowicach”, Pani Weronika Ilków- Inspektor Oświaty Gminy Pilchowice, Pani Ingrida Foit- Przewodnicząca Komisji Kultury, Edukacji i Sportu, Pan Krzysztof Waniczek- Radny Gminy Pilchowice.

Z życzeniami sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym zwrócił się także Wójt Gminy Pilchowice Maciej Gogulla. Po uroczystym akcie ślubowania jaki złożyli kandydaci na uczniów klasy pierwszej wręczone zostały im przez Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach, Wójta Gminy Pilchowice i Dyrektora szkoły dyplomy, drobne upominki i długo oczekiwane „rogi obfitości”.

Przed zgromadzonymi zaprezentowali się także uczniowie klas starszych, którzy w programie artystycznym z przymrużeniem oka opowiedzieli o szkolnych rewolucjach. A wszystko to pod czujnym okiem polonistki Jolanty Rak.

Pełni optymizmu i zapału do pracy rozpoczęliśmy nowy rok szkolny pamiętając, że za 10 miesięcy znów będą wakacje.

Zdjęcia z wydarzenia

Print Friendly, PDF & Email