Jasełka 2017

W środę 13 grudnia 2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pilchowicach wystąpili uczniowie klas 1-3 z bożonarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, prezentując jasełka.

Galeria zdjęć

 Uczniowie w przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, anioły, pasterze i dzieci w śląskich strojach. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby. Poza nauką tekstu, dzieci uczyły się śpiewać kolędy, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem Barbary Dwornik i Aleksandry Piechowicz przy współpracy Magdaleny Janoty, Ewy Madei i Jadwigi Ogiermann.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności.

Gdy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa, jako wyraz uznania dla pięknie wykonanego przedstawienia. Na zakończenie dyrektor Łukasz Kwiotek podziękował dzieciom za piękny występ i złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczno-noworoczne.

Jasełka to inscenizacja Bożego Narodzenia wzorowana na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią jest historia narodzin Jezusa w Betlejem.

Print Friendly, PDF & Email