„MAŁY OKR 2018” oraz „SPOTKANIA ZAMKOWE 2018”

Gminny etap wyżej wymienionych konkursów recytatorskich odbył się 26 marca 2018 r., kolejny raz w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pilchowicach. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych (recytacja) i gimnazjów (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana). Wzięło w nim udział 21 uczestników z naszej gminy, zwycięzców etapu szkolnego.

Jury eliminacji gminnych reprezentowali: Łukasz Kwiotek – dyrektor ZSP w Pilchowicach, Anita Szczęsny, Janina Więcław, Kornelia Twardawa oraz Mariola Serafin – organizatorka konkursu. Po długiej dyskusji jurorzy wyłonili laureatów z różnych grup wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum. Oto uczniowie naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego „Mały OKR 2018”: Aleksandra Malanowska (recytacja), Bartosz Zalewski (wywiedzione ze słowa) i Martyna Draga (poezja śpiewana). Do etapu powiatowego „Spotkania zamkowe”: Marcelina Ścieranka i Aleksandra Radomska. Wszyscy uczniowie zachwycali świetnym doborem repertuaru, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nie zabrakło chwili na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu, a słowa J. Śniadeckiego: „Dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy” pozostaną w pamięci.

GALERIA ZDJĘĆ

GRATULUJEMY!

Print Friendly, PDF & Email