Noc naukowców 2019

Dzięki wsparciu szkolnej Rady Rodziców i inicjatywy Mateusza Głombicy uczniowie ZSP w Pilchowicach już 3 rok z rzędu uczestniczyli w Nocy Naukowców organizowanej przez Politechnikę Śląską w Gliwicach w dniu 12.10.2019.

Jako pierwszy odwiedziliśmy wydział budownictwa. Dowiedzieliśmy się między innymi  co się stanie z ciężkim budynkiem zbudowanym na różnych podłożach, kiedy nastąpi trzęsienie ziemi. Wywołaliśmy również trzęsienie w mikroskali i zobaczyli, jakie były jego skutki w zależności od wilgotności piasku.

Następnym przystankiem był wydział Elektryczny i warsztaty pt. „Jak roboty widzą nasz świat?”. Mieliśmy okazję poznać oraz programować robota, który nigdy nie gubi drogi, robota-słonia, który potrafi trąbą przenosić przedmioty, robota, który samodzielnie układa kostkę Rubika i wiele innych.

Na koniec został wydział Automatyki i Elektroniki i zajęcia pt. „Daj się zaskoczyć sztucznej inteligencji”.  Warsztaty dotyczyły wykorzystania sztucznej inteligencji w supermarketach – na podstawie kamery umieszczonej na kasie program samodzielnie identyfikował wybrane przez nas produkty.

W międzyczasie zdążyliśmy też odwiedzić wydział Matematyki Stosowanej oraz zjeść pyszne frytki belgijskie.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie wyjazdu.

GALERIA

Mateusz Głombica

Print Friendly, PDF & Email