Podsumowanie wakacyjnej szkółki wędkarskiej

W czasie letnich wakacji uczniowie brali udział w wakacyjnej szkółce wędkarskiej prowadzonej przez naszego matematyka – jak również instruktora wędkarstwa – pana Mateusza Głombicę.

Podczas zajęć nad zbiornikiem Paruszowiec w Rybniku  młodzież została zapoznana z podstawowymi przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, zasadami zachowania się nad wodą, normami etyki wędkarskiej oraz zasadami poszanowania i ochrony środowiska. Dzieciaki nauczyły się samodzielnego przygotowania sprzętu wędkarskiego, przygotowania stanowiska oraz zanęt i przynęt.  Wbrew obiegowej opinii wędkowanie wcale nie okazało się nudne –  każdy  ZAWSZE złowił po kilka ryb.  Ukoronowaniem połowów było spotkanie z ogromnym, ponad 2 metrowym sumem.

Podczas ostatnich zajęć odbyły się mini zawody wędkarskie, w których zwyciężył Bartosz Cich, 2 miejsce przypadło Michałowi Robokowi, a trzecie Adamowi Kaczorowi.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email