Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Uczniowie naszej szkoły przez kilka już lat uczestniczą w akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Ta akcja charytatywna polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Zebrane pieniądze pozwalają na realną pomoc dzieciom,  szczególnie tym wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki. Nasza góra została usypana z 18 521 monet. Udało się nam zebrać 574,51 zł . „Góra Grosza” jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana góra może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły była Szkolna Rada Młodzieżowa pod kierunkiem pani Marioli Serafin.

GALERIA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza może zmienić wiele !!! Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom za poparcie tej szczytnej akcji.

SRM

Print Friendly, PDF & Email