Roboty w bajkach i naszym życiu

W dniu 15.06.2023 r. odwiedził nas p. dr inż. Marek Kciuk z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W czasie spotkania uczniowie klas I – III mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób można wykorzystać roboty w życiu codziennym.

W bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom liczne korzyści jakie płyną z możliwości wykorzystania robotów w sytuacjach i warunkach niekorzystnych i niebezpiecznych dla człowieka. Ponadto omówił funkcjonowanie robotów, ich budowę oraz zdolności poznawcze. Współcześnie roboty, które na co dzień można było oglądać w bajkach animowanych weszły do naszego świata i coraz częściej zastępują nas w różnych pracach.

Serdecznie dziękujemy p. Bogusławie Buchalik – Mocha za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu prelekcji.

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email