Dzień kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Wielu naszych uczniów i nauczycieli przyłączyło się do zabawy i założyło  ubrania w kropki.

Niektórzy namalowali je na rękach, twarzach, koszulkach,  jeszcze inni je po prostu nakleili.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w łączniku szkoły, przygotowali strefę kreatywności. Czekały tam na wszystkich rebusy, labirynty, kolorowanki  a dla nieco  starszych logiczne zadania matematyczne.

Dzięki temu  każdy chętny mógł spróbować swoich sił, wykazać się kreatywnością, a może i odkryć drzemiący w sobie talent.

Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z nas ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie i przełamać strach!!!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

 GALERIA ZDJĘĆ

A skąd wywodzi się Dzień Kropki? 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Print Friendly, PDF & Email