FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH

W miniony czwartek, 22.02.2024r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe centrum wielokulturowości podczas pierwszego Festiwalu Języków Obcych. Wydarzenie to było nie tylko okazją do nauki i zabawy, ale także do odkrywania bogactwa różnorodności kulturowej. Dla uczniów Festiwal stanowił niezapomnianą podróż po świecie.

Każda z klas 4-8 (łącznie 9 klas) przygotowała stoiska tematyczne odzwierciedlające wylosowany wcześniej kraj. Na stoiskach można było poznać nie tylko język danego kraju, ale także jego kulturę, tradycje, symbole narodowe oraz skosztować przepysznych przysmaków z różnych zakątków świata. Stoiska przyciągały uwagę barwnymi flagami, zdjęciami charakterystycznych miejsc oraz strojami kojarzonymi z poszczególnymi krajami, co sprawiło, że uczniowie mogli poczuć się częścią globalnej społeczności.

Jednym z równie emocjonujących wydarzeń tego dnia był konkurs wiedzy o krajach i językach, w którym brało udział po 3 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością flag, charakterystycznych symboli oraz ogólną wiedzą o językach. Zwyciężyła drużyna z największą ilością punktów.

Poziom jaki zaprezentowali uczniowie podczas Festiwalu przerósł nasze oczekiwania. Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze głosowania (nie było to łatwe ;)). Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczniów!!!

Mamy nadzieję, że dzięki wydarzeniom takim jak ten, lepiej zrozumieją i docenią różnorodność naszego globu oraz zainspirują się do dalszego poznawania świata.

WYNIKI:

Najciekawsze i najlepiej zorganizowane stoisko:

1 miejsce-  6a (Niemcy)

2 miejsce- 5b (Czechy)

3 miejsce- 7a (Szwecja)

W konkursie wiedzy o krajach i językach zwyciężyła klasa 7b.

GRATULUJEMY!!!

Fotorelacja

 

Print Friendly, PDF & Email