INTEGRACJA-NAUKA-ZABAWA

7 maja 2018r. my, uczniowie klasy IVb odwiedziliśmy piękny ogród Kamila Pyki. Wzięliśmy udział w pouczających zajęciach w plenerze, podczas których nie zabrakło śmiechu i wspaniałej zabawy.

,,Nawet na zabawach można nauczyć się życia. Nie tylko uniwersytet uczy nas żyć.’’
– Lucy Maud Montgomery

Najważniejszym celem tej wycieczki była integracja. Możliwość spędzenia wolnego czasu razem sprawiła, że każdy mógł poznać się ze sobą na nowo
i dostrzec łączące nas cechy i wartości, które liczą się w życiu wszystkich młodych dusz.
Dzięki babci i mamie Kamila, wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć w praktyce lekcji przyrody. Posiedliśmy ogrom wartościowej wiedzy na temat kwiatów, drzew
i ziół. Poszerzyliśmy także swoje słownictwo, opisując piękne krajobrazy. Dzięki wiosennej magii, nie potrafiliśmy wyczerpać tematów do rozmów, aby wyrazić wszystkie swoje wrażenia, a także opisać każdy interesujący nas skrawek ogrodu. W myśl słów J. Conrada:

,,Ale kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy, zbierać doświadczenia, myśli, poszerzać horyzonty.’’

Element poprawienia kondycji w klasie został wyćwiczony w czasie zawodów sportowych. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Dawid Krzan,
II miejsce – Andrzej Król
III miejsce – Paweł Chrośnik

W czasie niekończących się harców ponad sklepieniem ziemi- na trampolinie
oraz całkowicie przyziemnych, przyszedł czas na posiłek. Każdy rozkoszował się smakiem domowego grilla. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

GALERIA ZDJĘĆ

Tą drogą dziękujemy bardzo serdecznie całej rodzinie Pyka za gościnność, poświęcony nam czas, miłą atmosferę i za zaproszenie na kolejne spotkanie.

Uczniowie klasy IVb

Print Friendly, PDF & Email