Z myślą o najmłodszych

12 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się już kolejny z rzędu, wspaniały dzień poświęcony w całości naszym najmłodszym kolegom. Mowa tutaj o Dniu Baśni, podczas którego uczniowie starszych klas naszej szkoły przygotowali przedstawienia z myślą o przedszkolakach. Pamiętaliśmy jednak, że każdy z nas jest dzieckiem i pomimo wieku nic tego nie zmieni.

,,Pewnego dnia będziesz jednak dostatecznie stara, aby znowu do bajek wrócić.’’- C.S. Lewis

Wystrojem sali zajęli się uczniowie klasy IIIa gimnazjum. Łącznie na scenie pojawiły się cztery grupy z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami. Jako pierwsza scenę zajęła klasa 4a wraz z bardzo ciekawym przedstawieniem połączonym z musicalem. Uczennica z 4b wykazała się recytacją bajki.

Następnie swoimi zdolnościami aktorskimi zachwycili uczniowie klasy IIIa, którzy napisali wspaniałe baśnie. Wystąpiły grupy z przedstawieniami ,,O trzech wróżkach i złej królowej’’, ,,Sen, który zmienił wszystko’’ oraz ,,Podróż po rozum’’. Wszyscy aktorzy mieli piękne przebrania oraz doskonale dopracowane nawet najmniejsze szczegóły.

Idealnym zakończeniem Dnia Baśni była część konkursowa, w której to mali widzowie musieli wykazać się swoją widzą na temat znanych utworów dla dzieci. ,,Bajko-zapytajki’’ trwały z uczestnictwem słodkich nagród. Na zakończenie każdy został poczęstowany babeczkami przygotowanymi przez jedną z uczennic. Nad całością czuwała pani Mariola Serafin i pani Paulina Skocz.

Spotkanie wypadło bardzo pozytywnie, a zaproszone przedszkolaki były wniebowzięte. Na pewno niejednokrotnie będą wspominać te chwile, gdy pomagały swoim ulubionym postaciom przetrwać w trudnych momentach. Mamy także nadzieję, że owe opowieści uświadomiły im, że życie nie jest zawsze kolorowe, warto znaleźć czas na udekorowanie go dziecięcą wyobraźnią.

GALERIA ZDJĘĆ

Szkolna Rada Młodzieżowa

Print Friendly, PDF & Email