Wycieczka klas 6 do Krakowa

Dnia 17 października klasy 6a i 6b naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Krakowa.

Miasto przywitało nas piękną pogodą. Pierwszym punktem naszego napiętego planu wycieczkowego była „ żywa” lekcja fizyki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, gdzie na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się orginalne, duże urządzenia. Ich zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością.

Uczestnicy wycieczki pod kierunkiem przewodników samodzielnie przeprowadzili b. dużo doświadczeń z różnych działów fizyki m. in. z optyki, mechaniki i hydrostatyki. Uczniowie mogli poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych eksperymentów, a przede wszystkim przez osobiste doświadczenie i przeżywanie zjawisk fizycznych z udziałem zmysłów, próbować rozumieć świat otaczających nas zjawisk.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na Wawelu, który był przez kilka wieków rezydencją władców polskich. Odwiedziliśmy też Smoka Wawelskiego, który jak wiadomo zionął ogniem. Kilka zdjęć ze Smokiem i ruszamy w kierunku Rynku i Sukiennic. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta, między innymi Floriańską, kończącą się Barbakanem. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i bogatsi o zdobytą wiedzę.

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email