Wyniki konkursu literackiego

Lektura też może zaciekawić!”

Konkurs ten polegał na pokazaniu wartości wypływających z przeczytanych lektur. W ostatnim czasie wszyscy ósmoklasiści mieli okazję wziąć w nim udział. Pomysłodawczyniami były Panie : Mariola Serafin i Katarzyna Gawlik.

Organizatorem i fundatorem nagród książkowych dla zwycięzców jest biblioteka szkolna. Jego cel to rozbudzenie chęci bardzo szczegółowego wgłębienia się w obowiązkowe teksty literackie z różnych epoki. Jury w składzie: Pan dyrektor Łukasz Kwiotek, Panie: Mariola Serafin, Katarzyna Gawlik, Paulina Skocz jednogłośnie ustaliło, iż:

1 miejsce – ex aequo zajęli Aleksandra Radomska z kl. 8a i Karol Kowol z kl. 8b, 2 miejsce – Justyna Garczorz z kl. 8b, 3 miejsce – Alicja Dzida z kl. 8a.

Dlaczego warto czytać? Według czytelników lektury uczą: patriotyzmu, wytrwałości, odwagi, miłości, poświęcenia, dążenia do wyznaczonego celu i troski o drugiego człowieka. Poznajemy historię oraz najróżniejsze problemy ludzi różnych epok literackich. Można w ten sposób sprawdzić swój poziom wiedzy i umiejętności oraz przekonać się , na ile dobrze każdy zrozumiał to, co chcieli nam przekazać autorzy poszczególnych lektur. Czytając tego typu książki, można nie tylko nauczyć się wielu rzeczy, ale również z pożytkiem dla siebie samych wyciągnąć z nich istotne pouczenia. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe oraz piękne dyplomy. Mamy nadzieję, że wszystkie konkursy literackie, organizowane w naszej szkole, zachęcą Was do czytania lektur obowiązkowych i nie będzie to przykry obowiązek, ale przyjemność!

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

Szkolna Rada Młodzieżowa

Print Friendly, PDF & Email