SPOTKANIE Z AUTOREM PANEM WIESŁAWEM DRABIKIEM

Dzięki uprzejmości i współpracy Z Gminną Biblioteką Publiczną uczniowie klas trzecich mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z autorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, który w bardzo ciekawy sposób, opowiadał o tym, jak pisze, skąd czerpie pomysły, jak powstaje książka i ile osób jest zaangażowanych w jej tworzenie. Pokazał również wersje gotowe do druku, wydruki maszynowe, okładki i ilustracje. GALERIA

 

Uczniowie wzięli udział we wspólnym rymowaniu, odgadywali zagadki zadawane przez gościa. Za aktywność zbierali naklejki, a osoba, która zebrała ich największą ilość otrzymała w nagrodę książeczkę autorstwa Pana Drabika. Gdy spotkanie dobiegło końca, chętni mogli zakupić książki i otrzymać autograf twórcy „Leosia Lekarza”.

Nasi uczniowie, przygotowali też swoje ilustracje do tekstów autora, a najlepsze prace, zostały nagrodzone. Całe spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze i na pewno dla niejednego będzie inspiracją do czytania książek i zagłębiania się w świat znaków kulturowych

Słowa uznania i podziękowania za zorganizowanie i prowadzenie spotkania kieruję do Dyrektor GBP Pani Beaty Gillner i Pani Agnieszki Panek .Za pomoc i wsparcie dziękuję również nauczycielom i wychowawcom. Dziękuje wszystkim uczestnikom i organizatorom tego wydarzenia, którym bliska jest piękna i wartościowa literatura i dla których książka jest stałym towarzyszem dnia codziennego.

Katarzyna Gawlik

Print Friendly, PDF & Email