Klasy 5 w planetarium oraz w bajce pana Kleksa

30 listopada klasy piąte wyruszyły na wycieczkę odwiedzając dwa miejsca. Pierwszą atrakcją było planetarium w Chorzowie, a drugą Bajka Pana Kleksa w Katowicach.

W planetarium wielką atrakcją okazały się warsztaty pod nazwą „Cztery pory roku”, na które udaliśmy się do sali mieszczącej się pod samą kopułą obiektu, wyposażonej w jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów wizualizacji nieba. Po zajęciu miejsc w wygodnych, rozkładanych fotelach, pod sferycznym niebem planetarium odbyliśmy niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni: od zagadnień związanych z teorią geocentryczną i heliocentryczną, po zagadnienia dotyczące ruchu obiegowego
i obrotowego Ziemi. Podziwialiśmy miliony gwiazd, gwiazdozbiory nieba letniego, jesiennego, zimowego i wiosennego, pozorną wędrówkę słońca po niebie i związaną z nim zmianę pór roku oraz dnia i nocy. Pobyt w tym miejscu dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Chętnie udalibyśmy się tam jeszcze raz, by poznać inne tajemnice fascynującego Wszechświata.
Następnie udaliśmy się do Bajki Pana Kleksa w Katowicach.

Aby wejść do Bajki wszyscy musieliśmy przejść przez „brodę Pana Kleksa” – gąszcz lin i kolorowych sznurków – strefę kolorów, dźwięków oraz sensorycznych zagadek. Następnie razem z pomocniczką pana Kleksa – Agnieszką – udaliśmy się w podróż do niezwykłych krain znanych z powieści. Otrzymaliśmy specjalną misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych trzech magicznych przedmiotów. Aby tego dokonać, zaangażowaliśmy się w szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. W trakcie pobytu w tej zaczarowanej krainie odkrywaliśmy sekrety, uczyliśmy się wiązać węzły marynarskie, korzystaliśmy z interaktywnych zabaw i gier, przemieszczaliśmy się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywaliśmy tory przeszkód oraz zjeżdżaliśmy zakręconą rurą do basenu pełnego małych piłeczek. Mieliśmy także możliwość uczestniczenia w warsztatach naukowych prowadzonych przez Adasia Niezgódkę.

Uczniowie przeżyli niezapomnianą przygodę, odkrywając tajemnice i zaglądając w różne zakamarki tego niezwykłego miejsca. Wszyscy otrzymali w nagrodę piegi Pana Kleksa.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email