XIII Pilchowicki Jarmark Wielkanocny

Świąteczny jarmark odbył się w niedzielę, 24 marca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilchowicach. Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalnie na tą wyjątkową okazję program o tematyce świątecznej.

Chętni aktorzy w spektaklu „Smerfy w świątecznym wydaniu” wcielili się w te małe, niebieskie ludki w białych czapeczkach i ukazali zwyczaje świąteczne w zabawnym występie, jak też różne sytuacje życiowe w okresie przedświątecznym. Na spektakl składały się recytacje wierszy o tematyce związanej z tradycjami tych wiosennych dni, które wzbogaciły ,,Smerfne hity” – piosenki w takt skocznej muzyki. Wspaniała publiczność nagradzała występujących gromkimi brawami, więc z radością myślą już o kolejnych występach. Na zakończenie Smerfy złożyly życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocny. Takie przedstawienia w okresie przedświątecznym to bardzo miłe akcenty szkolnego życia, gdyż pozwalają lepiej poczuć klimat tych dni i uczą, że tradycje należy pielęgnować.

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email