W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas 7 oraz 8 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Muzeum jest jedną z największych tego typu placówek na Górnym Śląsku i posiada bogate zbiory minerałów, skał oraz skamieniałości.
Na miejsce dotarliśmy środkami transportu publicznego, co było okazją do doskonalenia umiejętności samodzielnego poruszania się komunikacją miejską. Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość obejrzenia niezwykłych okazów minerałów, skał i skamieniałości pochodzących z różnych części świata. Poznali również historię naszej planety oraz procesy geologiczne, które kształtowały Ziemię przez miliony lat. Pani przewodnik (mgr inż. Ewa Głuszek) w ciekawy i przystępny sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach. GALERIA
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ewie za ciekawą lekcję, a przede wszystkim pani Katarzynie Suchodolskiej za pomysł oraz zaproszenie na Politechnikę !

