Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Uczniowie z klasy 8, 7 i 6 uczestniczyli w ciekawej wyciecze do Torunia i Ciechocinka.

Na początku byliśmy w Ciechocinku. Tam obejrzeliśmy dywany kwiatowe, Park Zdrojowy, zegar kwiatowy, tężnię, pijalnię wód mineralnych. Zwiedzanie Torunia było niezwykłą przygodą, ponieważ nie tylko mogliśmy zobaczyć Fort IV, Rynek Nowego i Starego Miasta i dom Kopernika. Obejrzeliśmy seans w planetarium, uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich, gdzie wypiekaliśmy prawdziwe pierniki. Podziwialiśmy zabytki związane z Mikołajem Kopernikiem, gotyckie kościoły, wybudowane przez krzyżaków, o których pani przewodnik interesująco opowiadała. Nie obyło się też bez zabawnych pamiątek i smacznych lodów. Wyjazd był bardzo udany pełen różnorodnych atrakcji.

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email