Gminny Konkurs Recytatroski

Etap gminny odbył się 26 marca 2024 r., kolejny raz w naszej szkole. To już cykliczna edycja mających długą tradycję konkursów zwracających szczególną uwagę na pielęgnację ojczystego języka, rozwijanie zainteresowań związanych z literaturą piękną i poezją.

Adresowany był do uczniów szkół podstawowych (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana). Jak co roku wiele wspierających słów skierował do uczestników konkursu pan dyrektor Łukasz Kwiotek. Jury w składzie: organizatorka konkursu p. Mariola Serafin, p. Natalia Nieciecka – Dul, p.Urszula Jureczko i p. Agata Borkowska wyłoniło laureatów z różnych grup wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Skubisz, Emilia Graczyk, Agnieszka Frystacka, Jan Skiba, Zuzanna Wydra, Anna Frystacka. Najlepsi z najlepszych zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Naszą szkołę będą tam reprezentować: Agnieszka Frystacka z klasy 5a oraz Jan Skiba z klasy 6. Na podium, zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, stanęła Zofia Skubisz, trzecie miejsce wywalczyły Emilia Graczyk i Anna Frystaka. Wszyscy uczniowie z naszej gminy, którzy będą uczestniczyć w kolejnym etapie, zachwycali świetnym doborem repertuaru, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. W myśl słów liryka greckiego, Simonidesa z Keos : ,,Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja – mówiącym malarstwem”, udało się połączyć słowo mówione i malowane, gdyż nie zabrakło czasu na zobaczenie wystawy prac plastycznych absolwentki naszej szkoły, Pauliny Gryko oraz Amelii Jarczok – Wołek, uczennicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stanicy. Co udało się wydobyć z tych wyjątkowych prac? Cóż, zapewne każdy wyniósł coś dla siebie. Muzy greckie, w które wcieliły się Maria Wilczek i Maja Surdel, zajęły się prowadzeniem konkursu. Słodki poczęstunek był uwieńczeniem zmagań ze stresem. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu, a słowa J. Śniadeckiego: „Dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy” pozostaną w pamięci. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email