„MAŁY OKR” oraz „SPOTKANIA ZAMKOWE”!

Gminny etap wyżej wymienionych konkursów recytatorskich odbył się 9 marca 2017 r., kolejny raz w Zespole Szkół w Pilchowicach. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych (recytacja) i gimnazjów (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana). Wzięło w nim udział 18 uczestników z naszej gminy, zwycięzców etapu szkolnego. Jury eliminacji gminnych: Łukasz Kwiotek – dyrektor ZS w Pilchowicach, Czytaj dalej

Kolejna laureatka z języka polskiego – Zosia Młotkowska!

W ubiegłym roku byliśmy zachwyceni sukcesem Liwii Szafrugi, która zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, w tym roku ten sam tytuł zdobyła Zosia Młotkowska.
Zwycięstwo w ostatnim etapie uprawnia dziewczyny do zwolnienia z egzaminu z zakresu obejmującego wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Dodatkowymi Czytaj dalej

Pająki!

Do Gimnazjum po raz kolejny przyjechał p. Andrzej Pająk – hodowca niezliczonej ilości zwierząt i najlepszy opowiadacz historii o nich. Tym razem mieliśmy możliwość poznać z bliska kilkadziesiąt gatunków pająków, które nosiły wdzięczne imiona Gienia, Blondi, Emilia. Dowiedzieliśmy się, że największym pająkiem na świecie jest Theraphosa leblondi – dł. może wynosić ponad 25 cm. Wiemy, że wszystkie pająki są Czytaj dalej

Konkurs Recytatorski!

28 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Recytatorski uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.
Udział wzięło 18 uczniów. Do dalszego etapu przeszła Agata Garcorz uczennica klasy 3a , która będzie brała udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mały OKR” w dniu  9 marca 2017r.

Człowiek z pasją – TADEUSZ PUCHAŁKA

13.02.2017r. w Zespole Szkół w Pilchowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie z niesamowitym człowiekiem, a mianowicie z Panem Tadeuszem Puchałką. Jest to osoba bardzo zaangażowana w pracę z młodzieżą, która pozwoliła na pokazanie się młodym pilchowickim talentom szerszej publiczności. To właśnie dzięki niemu mogliśmy wystąpić na scenach w Kędzierzynie-Koźlu, czy w Knurowie oraz znaleźć się w mediach Łodzi i Lublina. Gdyby nie on nigdy nie zaszlibyśmy tak daleko. Pilchowiczanie są z nim bardzo zżyci, ponieważ bierze udział w wielu lokalnych imprezach, takich jak: Dzień Seniora, Gminny Konkurs Poezji Rodzimej im. ks. Konstantego Damrota, Festiwal Podróżniczy, czy podsumowania Szkolnych Ekspedycji. Warto też wspomnieć, że jest ogromnym zwolennikiem kultywowania śląskiej tradycji i języka, dlatego zainteresował się nami i umożliwił występy na większej scenie. Gościł w naszej szkole zaproszony przez najczęściej występującą młodzież oraz naszą polonistkę Panią Mariolę Serafin. Galeria ze spotkania

Czytaj dalej